STĀDU AUDZĒŠANA PAĀTRINA VEĢETĀCIJAS PERIODU.

STĀDU AUDZĒŠANA PAĀTRINA VEĢETĀCIJAS PERIODU.

STĀDU AUDZĒŠANA PAĀTRINA VEĢETĀCIJAS PERIODU.

Februāris - marts ir īstais laiks sēt tos augus, kuru veģetacijas periods ir ilgāks. Piemēram: tomāti, tos ieteicams sēt martā. Ātri augošos dārzeņus (ķirbjus, kabačus), sēj maija sakumā. Stādu audzēšana ir iespēja pagarināt augšanas sezonu. Vasara Baltijas valstīs ir tik īsa, ka visiem pie mums audzētiem dārzeņiem nav laika iesakņoties, un ziedi nezied līdz salnām, ja vien stādus neaudzē telpās. Labi apgaismota palodze ir lieliski ir piemērota stādu audzēsanai.

Sēklu sēšana

Biolan augsne sēšanai un piķēšanai ir viegli strukturēts un gaisīgs kūdras substrāts,  bagātinats ar mineraalmēslojumu un smiltīm. Pirms sēšanas augsne jāsamitrina. Ūdens daudzums ir aptuveni 1 dl ūdens uz 1 litru augsnes. Pirms sēšanas zemes virsma ir jāizlīdzina. Ja augsne ir iepriekš mitrināta, pēc sēšanas pietiekami ar tās apsmidzināšanu. Tādā veidā sēklas neaizskalosies kopā ar ūdeni. Sēklas pārklāj ar sēklas biezuma augsnes vai smilšu slāni. Mitruma uzturēšanai uzliek stikla loksni vai caurspīdīgu plēvi. Ļoti mazas sēklas nepārklāj. Uz zemes virsmas var atstāt šādu augu sēklas:

  •  pērtiķmutītes
  •  begonijas
  • margrietiņas
  • heliotropi
  • rodohitons
  • lobēlijas
  • petūnijas
  • uzpirkstītes
  • salvijas
  •  tabaka

 

 

  • Sēšanai izmantojiet tīrus traukus un Biolan Augsni sēšanai un piķēšanai.
  • Pirms sēšanas samitriniet zemi.
  • Izlīdziniet zemes virsmu.
  • Iesējiet sēklas un viegli iespiediet tās zemē.

 

Biolan Sfagnu sūnu tabletes laistīšanas atvieglošanai

Ja esat dāsns laistītājs, tad sēšanai izvēlieties ērti lietojamās Biolan Sfagnu sūnu tabletes. Biežākā kļūda stādu augšanas fāzē ir sēklaudžu sakņu noslāpšana pārlaistīšanas rezultātā. Jā sēšanas poda apakšā nav ūdens, uzbriedušās Sfagnu sūnu tabletes ir pietiekami mitras. Atsķirība no mulčas, uz sūnām balstītā audzēšanas substrātā neveidojās pelējums, kas ir priekšrocība audzējot stādus.

Pēc dēstu sadīgšanas jāpārbauda, vai temperatūra zem stikla vai plēves nav pārāk augsta. Saulainās dienās pārsegs jānoņem vai vismaz jānodrošina pietiekama ventilācija. Biolan Mini siltumnīca nodrošina lieliskus apstākļus sēklu dīgšanai, jo tās vāka īpašais dizains nodrošina labu ventilāciju: pēc sēklu sadīgšanas Biolan Mini siltumnīcas vāku var pagriest ventilācijas pozīcijā.

Sēklaudžu pārstādīšana

Iesētie dēsti jāpārstāda, t.i., jāiestāda individuālā podā, tiklīdz dēstam izaug pirmās lapas un iesēto augu lapas sāk savstarpēji saskarties. Pārstādīšanā kā substrāts jāizmanto Biolan Sēšanas un pikēšanas augsne. Stādi, kas iesēti Sfagnu sūnu tabletēs vai mazos podiņos, tiem augot, jāpārstāda lielākos podos.

Gurķu, ķirbju un kukurūzas sēšana

Gurķu, ķirbju un kukurūzas sēklaudžu augšanas periods ir tikai 3-4 nedēļas. Tādēļ šo sēklaudžu diedzēšana pirms pārstādīšanas ārā jāsāk tikai maija sākumā. Visu šo dārzeņu sēklas ir pietiekami lielas, lai tās iesētu atsevišķos podos. Sēšanas process ir tāds pats, lai gan vairumā gadījumu stādi var augt vienā podā visu augšanas periodu.

Mēslošana stādu augšanas laikā

Dažas nedēļas pēc iestādīšanas, tiklīdz stādi ir iesakņojušies, ir laiks mēslot. Stādu apakšējo lapu dzeltēšana ir skaidra zīme, ka augiem nepieciešama papildu mēslošana. Mēslot var ar laistīšanas ūdenim pievienotām uzturvielām vai augsnei pievienotu mēslojumu.

Biolan Dabīgo šķidro mēslošanas līdzekli pievieno laistīšanas ūdenim katrā laistīšanas reizē.

Piemērots ir tikai organisks mēslojums, kas lēni sadalās un paredzēts ekoloģiskai dārzkopībai, piemēram, Biolan Vistu mēslu granulas. Šo mēslojumu var bērt podā jau stādīšanas brīdī.

Poda malas iekšienē izveidota atveri, kurā tiek dozēts sausais mēslojums. Ir svarīgi, lai mēslojums nesajauktos ar augsni, bet veido viendabīgu mēslojuma daļu. Precīzas mēslosanas instrukcijas var atrast uz iepakojuma.

Lai nepievilinātu kukaņus, pārklajiet mēslojumu ar augsnes slāni. Papildu mēslojums atbrīvo barības vielas, un stādu laistīšanai pietiek tikai ar ūdeni.