Ziemā nav daudz dabīgā apgaismojuma un gandrīz visiem istabas augiem tā pietrūkst. Nepietiekamās gaismas dēļ augu augšana arī sāk bremzēties. Ja laistīšana tiek turpināta tāpat kā vasarā, augi sāk ciest no pārlieku liela mitruma. Arī sausu istabas gaisu augiem ir grūti panest.
Visizplatītākā kopšanas kļūda ir augu pārlaistīšana ziemā. Pirms laistīšanas ir ieteicams pārbaudīt augsnes mitruma līmeni pāris centimetru dziļumā augsnē. Arī puķu poda svars sniedz informāciju par laistīšanas nepieciešamību. Ziemā daudzu augu augsne var pilnībā izžūt pirms tā no jauna tiek aplieta.
Ziemā ir ieteicams novietot augus vietā, kur ir daudz gaismas. Lai notvertu nelielo dabīgo apgaismojumu dienas laikā logiem ir jātver aizkari. Ir jāizvairās no nepamatotas augu grozīšanas, jo augi paši pagriežas pret gaismu. To augu, kuriem ir spīdīgas lapas, gaismas uzņemšanu var uzlabot arī lapas regulāri ar mitru sūklīti notīrot no putekļiem vai tos regulāri apsmidzinot.
Izmantojot uz augiem vērstu lokālo apgaismojumu, ir iespējams arī gada tumšākajā laikā paaugstināt augu labsajūtu. Gaismekļi tiek izmantoti tā, lai augiem būtu apgaismojums apmēram 12 stundas diennaktī. Nedaudz siltuma un daudz gaismas piešķir luminoforās un dzīvsudraba lampas, kas ir augiem vispiemērotākās. Gaismeklis tiek novietots pēc iespējas tuvāk augam, taču pietiekami tālu, lai no lampas nākošais siltums neuzkarsētu auga lapas.
Lielākā daļa no mūsu istabas augiem nāk no tropu zemēm, kur dabīgais mitruma līmenis ir augsts. Parasti ziemas apkures perioda laikā iekštelpu mitrums ir 30–40%. Augiem vispiemērotākais ir 60–80% gaisa mitrums. Sauss un silts gaiss padara augu lapu galus brūnus un sāk vairoties augu kaitēkļi.
Ir ieteicams istabas augus savākt grupās, tad augu tuvais klimats ir vienmērīgāks. Ar gaisa mitrinātājiem un ikdienas lapu apsmidzināšanu ir iespējams kompensēt sauso istabas gaisu un uzlabot augu augšanas apstākļus.
Sākot no vēla rudens līdz agram pavasarim augi netiek mēsloti. Mēslošanas vietā augiem var dot Biolan Jūras aļģu ekstraktu, kas līdzsvaro augu barības vielu uzņemšanu un piešķir tiem dzīvīgumu. Jūras aļģu ekstraktu var iemaisīt laistīšanas vai smidzināšanas ūdenī.